ESDLC3V3D3B-TP
Mfr.Part #
ESDLC3V3D3B-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
ESDLC3V3D3B-TP
Description
TVS DIODE 3.3VWM 36VC SOD323
Stock
257596
Manufacturer :
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
4.5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
28A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Peak Pulse :
350W
Supplier Device Package :
SOD-323
Voltage - Breakdown (Min) :
4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
36V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V